Bramborobraní

…Honzík běžel na horu, nakopal tam bramborů. Přinesl je před krále: „Nesu vám ty korále! Větší už tam neměli, snědli je už…“

ve čtvrtek! A to 24. 10., kdy jsme u nás ve škole přivítali nejen své žáky, ale opět i jejich rodiče!

Strávili jsme spolu krásné odpoledne. Děti si prošly připravená stanoviště, na kterých zažily mnoho legrace při přenášení brambor na čínských hůlkách, při skákání v pytlích, při žonglování s bramborami. Mohly se strefovat bramborou do koše, snažit se postavit bramborovou pyramidu, pokusit se o skok do dálky s bramborou mezi koleny nebo se zasmát při jiných zábavných bramborových aktivitách.

Rodiče si tak užili radost se svými ratolestmi při plnění jednotlivých disciplín nebo při společném tvoření ve třídách. V neposlední řadě si vychutnali pohodu ve třídě s dětmi a jejich třídními učitelkami - při kávě a ochutnávání nejrůznějších pokrmů ze základní součásti naší kuchyně, které byli ochotni sami s dětmi připravit a zajistit tak výtečné pohoštění všem účastníkům.

Před školou jsme si na závěr bramborobraní vyslechli milá slova pana ředitele a rozloučili se společným zpíváním písničky skupiny Mig 21 Malotraktorem před tím, než všichni od drn drn drn drn …drnčeli do svých domovů.

Všem, kteří pomáhali, aby se mohla tahle naše společná radost uskutečnit, moc děkujeme a těšíme se na další společná setkání!

Mgr. Gabriela Bayerová