Naši milí žáci - DĚKUJEME!

Každý rok na konci měsíce června se ohlížíme a hodnotíme uplynulý školní rok. Já bych zhodnotil školní rok 2021/2022 z hlediska úspěchů našich žáků.

Ještě nikdy se nestalo, aby ve všech soutěžích vypsaných svazem školních sportovních klubů ve spolupráci s Majákem, kterých jsme se zúčastnili, naše škola obsadila vždy 1. místo na okrese a následně reprezentovala náš okres v krajském kole.

Začalo to okrskovým kolem v malé kopané McDonald‘s Cup, které se konalo na naší škole.  Naši žáci v konkurenci škol z Vyškova a okolí zvítězila v mladší i starší kategorii a postoupila na stadion ve Vyškově do okresního kola. Tady starší žáci ze 4. a 5. ročníku zvítězili a mohli své další umění ukázat na krajském kole v Brně. Tam se jim však už tak nedařilo a ze všech škol Jihomoravského kraje skončili na 7. místě. Mladší z okresního kola přivezli stříbrné medaile.

Následovalo okresní kolo ve vybíjené. Na ZŠ Letní pole dívky s přehledem zvítězily a opět postoupily do Brna, hoši po smolném rozhodujícím zápase o finále obsadili 3. místo.

V ten samý týden se i dívkám 8. ročníku podařilo vyhrát silně obsazený okresní turnaj ve volejbale a byl z toho další postup na kraj.

Další vítězství na sebe nenechala čekat! Z okresního kola atletického trojboje družstev přivezli chlapci i dívky další zlaté poháry a postup.  Vše zakončil turnaj v přehazované v našem krásném sportovním areálu. Jak jinak než další vítězství a postup do Brna, kde se v krajském finále naše družstvo umístilo jako druhé, čímž završilo sportovní úspěchy naší školy.

Vyplývá nám z toho, že ostatním školám ve Vyškově a vlastně v celém okrese naši žáci na sportovním poli mnoho šancí na vítězství nedali.

Ale nejen naši sportovci byli úspěšní.

V  Dopravní soutěži mladých cyklistů se v okresních kolech opět na prvních místech objevila družstva ZŠ Morávkova, mladší kategorie získala 1. místo, starší žáci krásné 2. místo a opět z toho byl postup do krajského kola.

V okresním kole Soutěže mladých zdravotníků získali mladší žáci krásné 1. místo a stejně tak také starší žáci! Na krajském kole pak v obou kategoriích místo čtvrté.

Po 2. místě v okresním kole získala žákyně 8. A Nikola Maženská v kraji úžasné 4. místo.

2., 3. a 7. místo obsadily žákyně 5. ročníku v okresním kole  Matematické olympiády. Další 2. a 3. místo přidali v okresním kole fyzikální olympiády žáci 8. ročníků.

Za zmínku stojí i účast v okresním kole  Pythagoriády žáka ze 6. ročníku a dvou žákyň z 8. ročníku.  Mnoho dalších žáků se také účastnilo školních kol výše uvedených soutěží.

Na kulturním poli to pak byla vítězství v regionálním kole pěvecké soutěže Hanácký skřivan a účast v projektu Příběhy našich sousedů, kde jsme zdokumentovali příběh vyškovské pamětnice a při slavnostní prezentaci v Brně získali 1. místo.

Velký úspěch mělo i vystoupení žáků na velikonočních trzích na náměstí ve Vyškově a natáčení Vánočního pásma pro vyškovskou televizi.

Všem našim šikovným žákům děkujeme za snahu a úspěšně prokázané dovednosti a znalosti při krásné reprezentaci naší školy a jejich učitelům za očividně výbornou práci!