McDonald´s Cup

Po dvouleté přestávce se znovu vrátil největší turnaj základních škol v minifotbale McDonald´s Cup. Do základních kol se přihlásilo ve starší kategorii 22 škol okresu a v mladší 18 škol.

Základní kola se rozehrála v polovině dubna a hrálo se i u nás na hřišti. Naši starší hráči kategorie 4. a 5. tříd porazili ve své skupině ZŠ Nádražní, ZŠ Purkyňova  a po remíze se ZŠ  Tyršova postoupili do okresního kola. Žáci mladší kategorie 1. – 3. tříd hráli svá utkání o den později a postupně porazili ZŠ Nádražní, ZŠ Tyršova a ZŠ Pustiměř. Napodobili tak své starší spolužáky a rovněž postoupili na stadion ve Vyškově.

6. května 2022 se odehrálo okresní kolo, kde měla naše škola jako jediná na okrese zástupce v obou kategoriích. Zde předvedli naši fotbalisté skvělou hru a velkou touhu po vítězství. Starší žáci zvítězili i v okresním kole a postoupili do krajského finále. Mladší skončili stříbrní. Obě družstva tak přivezla krásné poháry na doplnění sbírky.

Ve středu 11. května pak pro naši školu letošní ročník vyvrcholil účastí na krajském finále v Brně. Zde už byla konkurence v kategorii 4. a 5. tříd opravdu veliká.  Sedmým místem v Jihomoravském kraji tak skončila naše účast v letošním ročníku této největší sportovní akce v republice pro žáky 1. stupně.

Mgr. R. Večeřa